آماده همکاری با کابینه نتانیاهو هستیم

به دنبال ادای سوگند کابینه جدید رژیم صهیونیستی، وزیر خارجه آمریکا در سخنانی ابراز داشت که واشنگتن آماده همکاری با این کابینه است.به گزارش خبرگزاری تو ، آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا در بیانیه‌ای در این باره اظهار کرد: پیوندهای عمیق میان آمریکا و اسرائیل همیشه مبتنی بر تعهد دائمی نسبت به امنیت اسرائیل و برخی از اهداف مشترک از جمله اصول «دموکراتیک» و چشم انداز همزیستی اسرائیل در صلح با همسایگان بوده است.


وی افزود: طبق گفته جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، ما با دولت جدید همکاری خواهیم کرد تا از فرصت‌های مختلف استفاده و به طور مشترک با چالش‌های خبرگزاری توود در اسرائیل و خاورمیانه مقابله کنیم. ما در عین حال به حمایت از راه حل دو کشوری ادامه خواهیم داد و با سیاست‌هایی که امکان پیاده سازی این راه حل را به خطر می‌اندازد یا با منافع و ارزش‌های مشترک ما در تضاد است، مقابله خواهیم کرد.

وزیر امور خارجه آمریکا در ادامه این بیانیه با چشم‌پوشی از حمایت‌های مداوم واشنگتن از رژیم صهیونیستی در راستای کشتار فلسطینی‌ها بر تعهد کشورش بر تحقق «آزادی»، «عدالت»، «امنیت» و «رفاه» برای اسرائیلی‌ها و فلسطینی‌ها تاکید کرد.

جو بایدن نیز روز چهارشنبه در پیامی به بنیامین نتانیاهو، رای اعتماد کنست به کابینه او و تصدی سمت نخست‌وزیری را تبریک گفت.

در پیام بایدن به نتانیاهو آمده است: آمریکا به حمایت از راهکار دو دولتی ادامه خواهد داد و با سیاست‌هایی که این راهکار را در معرض خطر قرار دهد، مخالفت خواهد کرد.

کنست اسرائیل پنج‌شنبه با ۶۴ رای مثبت در مقابل ۵۴ رای مخالف، به دولت جدید به ریاست نتانیاهو رای اعتماد داد.

ائتلاف نتانیاهو توانسته بود در انتخابات اخیر این رژیم حائز اکثریت آرا شود و مراسم تحلیف دولت جدید اسرائیل، که حاصل ائتلاف حزب لیکود به رهبری نتانیاهو با احزاب راست‌گرای افراطی و ارتدوکس یهودی است، در کنست (پارلمان رژیم صهیونیستی) برگزار شد.

پست های مرتبط

پیام بگذارید