تاثیر کم تحریم ها بر کشور/ قیمت دلار پایین می آید

شهردار تهران گفت: مردم به سراغ خرید دلار نروند، حتما قیمت دلار پایین می‌آید و این قیمت‌هایی که این روزها بین 43 تا 45 عنوان می‌شود دروغ محض است.به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تو، علیرضا زاکانی شهردار تهران ظهر امروز در حاشیه مراسم کلنگ‌زنی ۲۳ تقاطع غیرهمسطح در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در یک بازه زمانی طراحی شده احداث آزادراه شهید شوشتری و دو بزرگراه شهید بروجردی و بال غربی یادگار امام در دستور کار قرار گرفته است و بر اساس برنامه زمانبندی تعیین شده، احداث و به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی با بیان اینکه در کنار احداث آزادراه و بزرگراه اشاره شده، اصلاح ۹۸ تقاطع غیرهمسطح نیز در دستور کار قرار گرفته است گفت: این اتفاق کار بسیار بزرگی است به طوریکه ۶۰۰ کیلومتر بزرگراه در تهران داریم که با اصلاح تقاطع‌ها در شهر تهران، مسیر ۷۸۰ کیلومتری به ۵۷ کیلومتر خواهد رسید که کار بسیار ارزشمندی خواهد بود.

شهردار تهران با اشاره به اینکه از ۹۸ تقاطع غیرهمسطح اشاره شده، احداث و اصلاح ۳۸ تقاطع در دستور کار قرار گرفته است افزود: از این تعداد ۷ تقاطع تکمیل و به بهره‌برداری رسید و ۸ تقاطع نیز در دستور کار قرار گرفته است که برای تکمیل تقاطع‌های اشاره شده اعتبار ۱۲ هزار میلیارد تومانی نیاز است که عدد قابل توجهی است و با اصلاح ۳۸ تقاطع اشاره شده ۱۸۵ کیلومتر راه مردم نزدیک‌تر خواهد شد.

زاکانی تصریح کرد: با اصلاح تقاطع‌های غیرهمسطح در شهر تهران علاوه بر کاهش زمان مردم در ترددها شاهد کاهش مصرف سوخت نیز خواهیم بود که با اصلاح تقاطع‌ها روزانه ۶۰ هزار لیتر بنزین صرفه‌جویی خواهد شد که رقم قابل توجهی است.

وی از برنامه‌ریزی شهرداری تهران برای نصب روزشمار در محل اجرای پروژه‌ها خبر داد و گفت: بنا داریم در قالب تابلوهایی نوع پروژه نوع عملیات و زمان افتتاح پروژه را اعلام کنیم تا مردم به طور کامل از موضوعات مطلع باشند.

شهردار تهران به تاثیر کم تحریم‌ها بر کشور اشاره کرد و گفت: بنده پیش از این نیز درباره این موضوع صحبت کرده‌ام که تحریم‌ها سهم بسیار کوچکی در کارها دارند و بخش قابل توجهی به کادرسازی در کشور بر می‌گردد البته نباید از آشوب‌های اخیر در کشور نیز غافل شویم و ظلم بسیار زیادی به کشور شد و دشمن کادرسازی کرد که در این زمینه معادلات اقتصادی در کشور را بهم بزند که مطمئنا در این مسیر باز هم موفق نخواهد شد.

وی در ادامه گفت: مردم به سراغ خرید دلار نروند، حتما قیمت دلار پایین می‌آید و این قیمت‌هایی که این روزها بین ۴۳ تا ۴۵ عنوان می‌شود دروغ محض است و مردم بدانند همانطور که در بورس هم صادقانه گفته شد قیمت‌ها تغییر می‌کند در بحث دلار هم باید اشاره شود که قیمت دلار حتما کاهش پیدا خواهد کرد و این پروژه دشمن است و یقین بدانید که در این پروژه بار دیگر دشمن شکست خواهد خورد.

زاکانی افزود: دولت نیز تلاش بسیاری را برای رفع مشکلات در کشور انجام می‌دهد اما این نکته را نباید غافل شویم که این مشکلات انباشته شده از گذشته است و نمی‌توان یک شبه آنها را حل و فصل کرد. همه باید دست به دست هم بدهیم تا مشکلات را برطرف کنیم.

شهردار تهران همچنین در خصوص اعلام اسامی افرادی که از گذشته املاک شهرداری را تصرف کرده‌اند نیز گفت: در باب این مسئله نیز باید گفته شود که اقدامات برای بازپس‌گیری املاک آغاز شده و برخی املاک نیز بازپس گرفته شده‌اند و اما در خصوص معرفی اسامی باید گفته شود که ما مجوزی در این بخش نداریم و تنها می‌توانیم به مراجع قانونی اسامی را اعلام بکنیم ولی نکته مهم این است که اهتمام جدی برای بازپس‌گیری این املاک داریم.

وی همچنین در خصوص سومین سالگرد سردار شهید حاج قاسم سلیمانی گفت: در این زمینه نیز شهرداری تهران تمهیدات لازم را اندیشیده است و انشاءالله در کنار مردم این برنامه‌ها را انجام خواهیم داد و در تهران مراسم‌های مختلفی انجام می‌شود علاوه بر اینکه این تعداد یک سری تولیدات هنری و فرهنگی نیز در اختیار شهروندان قرار خواهد گرفت.

وی گفت: شهرداری منطقه ۲۲ نیز در استان کرمان مستقر است و با همراهی ستاد بزرگداشت مراسم حاج قاسم خدمات لازم را به زائران ارائه خواهد کرد و انشاءالله ما هم قطره‌ای باشیم در کنار دریای محبت مردم کرمان به زائران خدمترسانی کنیم.

شهردار تهران گفت: بنا بر گزارش‌های سال گذشته از هفتاد کشور حاج قاسم زائر داشت و امسال نیز پیش‌بینی می‌شود که مراسم باشکوهی نسبت به سال گذشته برگزار شود.
پست های مرتبط

پیام بگذارید