مجوزهای موسیقی سنتی و پاپ همچنان صادر می‌شود

دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام کرد که این دفتر مجوز ۱۶۱ تک آهنگ را در آذر ۱۴۰۱ صادر کرده است که از این تعداد تنها ۶ اثر در حوزه موسیقی نواحی بوده است.به گزارش خبرگزاری تو، دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تازه‌ترین آمار مجوزهای صادره این مجموعه در آذر ۱۴۰۱ را اعلام کرد که در این ماه، مجوز ۱۶۱ تک آهنگ، ۲۷ آلبوم موسیقی، ۶ نماهنگ، ۱۹۷ قطعه شعر و هفت کتاب صوتی صادر شده است.

در میان تک‌آهنگ‌های مجوز گرفته، یکصد و ۲۸ اثر در ژانر موسیقی پاپ، ۱۰ اثر در ژانر موسیقی سنتی، ۹ اثر در گونه موسیقی تلفیقی، ۶ اثر در گونه موسیقی نواحی، چهار اثر در گونه موسیقی کلاسیک و چهار اثر در حوزه موسیقی الکترونیک تولید شده‌اند.

دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، آذر امسال در بخش آلبوم‌ها نیز مجوز ۱۵ آلبوم موسیقی سنتی، پنج آلبوم موسیقی پاپ، سه آلبوم موسیقی کلاسیک، ۲ آلبوم موسیقی نواحی و ۲ آلبوم موسیقی تلفیقی را صادر کرده است.

در بخش نماهنگ‌ها یک نماهنگ در گونه موسیقی سنتی، چهار نماهنگ در گونه موسیقی پاپ و یک گونه موسیقی نواحی مجوز گرفته‌اند. برای این آثار فقط مجوز انتشار صادر شده و زمان انتشار آنها در اختیار مالک اثر است.

همچنین براساس اعلام دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در آبان امسال نیز مجوز یکصد و ۸۶ تک‌آهنگ صادر شد که در میان تک‌آهنگ‌های مجوز گرفته، یکصد و ۵۸ اثر در ژانر موسیقی پاپ، ۱۳ اثر در ژانر موسیقی ردیف دستگاهی، ۹ اثر در ژانر موسیقی تلفیقی، سه اثر در ژانر موسیقی نواحی، ۲ اثر در ژانر موسیقی کلاسیک و یک اثر در ژانر موسیقی الکترونیک تولید شده‌اند، براین اساس نشان می‌دهد در دو ماه اخیر همچنان آمار صدور مجوز برای آثاری در حوزه موسیقی پاپ نسبت به سایر گونه‌ها بالا بوده است.
پست های مرتبط

پیام بگذارید